HEDONUTOPİA-BEYAZ HAYVANLAR

20.01.2024 Cumartesi

Kendine has indie-electronic müzik tarzıyla dinleyici kitlesini sürekli genişleten Hedonutopia ve son dönemlerde yaptığı çalışmalarla dikkat çeken synth-pop grubu Beyaz Hayvanlar 20 Ocak Cumartesi akşamı Alan Kadıköy sahnesinde!

Hedonutopia

İsmini “Arzu Ütopyası”ndan alan indie-electoronicsound’u sahnesine taşıyan Hedonutopia, 2016’da Radyo Boğaziçi’nin düzenlendiği 18. Battle of theBands yarışmasında birincilik ödülünü aldıktan sonra, ilk albümü “Ucube Dizayn”ı 2016’da “Yarı Cennet”i 2017’de, “Yakamoz Sandalı”nı 2018’de, “Arzu Ütopyası” ve “Beyaz Durak” albümlerini de 2019 ve 2020’de DokuzSekiz Müzik etiketiyle yayınladı. 2021’de altıncı albümü “Nergist” ile tekrar dinleyici ile buluştu. 2022’ye veda ederken, kariyerinin başındaki sözü tutarak 7. Yıldaki 7. Albümlerini yayınladı.

Elektronik ritimler, uçuşan melodiler ve uzaklardan duyulan derin vokalleri ile deneyselliğin çorak topraklarından, melankolinin derin sularına kadar geniş bir coğrafyada gezinen Hedonutopia, Türkiye genelinde sahne performansları ve yeni şarkı çalışmalarıyla ile şizolarla buluşmaya devam ediyor.

Beyaz Hayvanlar

Hasan İnceler’in yıllardır bestelediği ve internet üzerinden dünyaya duyurduğu şarkılar etrafında bir araya gelmiş; gitar ve vokalde Hasan İnceler, elektro gitarda Erman Çağlar ve klavyede Göksel Elbüken’den ibaret olan İstanbul menşeili bir pop müzik grubudur.