ALAN KADIKÖY / KAYIP ADIMLAR

ALAN Kadıköy’ün ilk prodüksiyonu başladı.

Moliere ödüllü Fransız yazar Denise Bonal’in yazdığı, Zeynep Özden’in yönettiği Kayıp Adımlar; ayrılığın ve kavuşmanın, sevincin ve hüznün, gitmenin ve dönmenin, kalmanın ve zorunlu gidişlerin yarattığı hikayeleri hayali bir tren garında buluşturuyor.

Denise Bonal’in 1990’ların sonunda yazdığı, Damla Kellecioğlu’nun çevirdiği Kayıp Adımlar oyunu, Türkiye’de ilk kez seyirci karşısına, Efe Eğilmez, Bilge Çınar, Elif Sözer, Zeynep Özden uyarlamasıyla çıkıyor.

Oyunun dramaturjisi ve hareket tasarımı Elif Sözer’e, dekor Deniz Saip’e, kostüm Eylül Candoğan’a, müzik Emil Tan Erten’e, ses tasarımı Ozan Yılmaz’a, video tasarımı Haluk Miraç Aykın’a, ışık Yasin Gültepe’ye ait. Yönetmen yardımcılığını Bilge Çınar’ın yaptığı oyunda Ayşe Tunaboylu, Başak Meşe, Basma Seiba, Berfin Ertan, Bilge Çınar, Bucan Ekin Şimşek, Gökçe Burcu Zümrüt, Mehmet Okuroğlu, Onur Camcı, Sedat Can Güvenç, Serpil Göral, Ulaş Akşit, Ali Mir Zercek, Muhammet Emin Usta, Tuğçe Semiz rol alıyor.

Alan Kadıköy’ün ilk prodüksiyonu olan Kayıp Adımlar, dünyada çok sayıda insanın zorunlu göçlerle yer değiştirdiği bu dönemde, seyirciye gitmek ve kalmak üzerine bir panaroma sunuyor. Oyun, Alan Kadıköy’ü, fuayesinden merdivenlerine bir tren garı atmosferiyle kuşatırken; izleyiciyi hayali bir tren garında umuda, aşka, yaşama, hayal kırıklığına ve ölüme giden çeşitli yolculuklara tanık olmaya davet ediyor. Oyunun ana karakteri gar, yaşamları birbirine bağlarken içinden çıkılması güç bir labirente de dönüşüyor.

Hem yoğun göç aldığımız hem de çok fazla göç verdiğimiz bugünlerde gitmek ve kalmak, yolun kendisi ve attığımız ya da atamadığımız adımlar üzerine düşünmek için Türkiye’de zaman içinde şehrin ve yurttaşların hafızasından silinmiş olan bir “tren garında” buluşuyoruz.

Yazan: Denise Bonal

Çeviren: Damla Kellecioğlu

Yöneten: Zeynep Özden

Uyarlama: Bilge Çınar, Efe Eğilmez, Elif Sözer, Zeynep Özden

Dramaturgi – Hareket Tasarımı: Elif Sözer

Dekor: Deniz Saip

Kostüm: Eylül Candoğan

Işık: Yasin Gültepe

Müzik: Emil Tan Erten

Ses Tasarımı: Ozan Yılmaz

Video Tasarımı: Haluk Miraç Aykın

Yönetmen Yardımcısı: Bilge Çınar

Asistanlar: Tuğçe Semiz, Muhammet Emin Usta

Oynayanlar: Ayşe Tunaboylu, Başak Meşe, Basma Seiba,  Berfin Ertan, Bilge Çınar, Bucan Ekin Şimşek, Gökçe Burcu Zümrüt, Mehmet Okuroğlu, Onur Camcı, Sedat Can Güvenç, Serpil Göral, Ulaş Akşit, Ali Mir Zercek, Muhammet Emin Usta, Tuğçe Semiz

18 Şubat 2024 Pazar

Saat: 19.30

Yaş sınırı: +13

Bilet Fiyatları: Tam: 150 TL İndirimli: 70 TL

19 Şubat 2024 Pazartesi

Saat: 20.30

Yaş sınırı: +13

Bilet Fiyatları: Tam: 150 TL İndirimli: 70 TL

29 Şubat 2024 Perşembe

Saat: 20.30

Yaş sınırı: +13

Bilet Fiyatları: Tam: 150 TL İndirimli: 70 TL