TOYO

Çocuk Oyunu

Önemli Not: Çocukların etkinliğe yetişkin eşliğinde katılmaları mecburidir. Bir yetişkin en fazla iki çocuğa eşlik edebilir. Tüm katılımcılar bilete tabidir.

Festivalde çocuklar için de Fransa’dan sürprizlerle dolu, eğlenceli bir gösteri var: Toyo ! Geleneksel sirk anlayışını değiştirerek çağdaş bir yaklaşımla çeyrek asırdır hiç durmadan yeni projeler üreten ünlü sirk topluluğu LesColporteurs, çocuklar için yarattıkları Toyo !ile Avrupa’nın dört bir yanındaki başarılı turnelerinin ardından İstanbul’a geliyor.

Gillou bir gün gizemli bir ses duyar ve bu sesi takip ettiğinde çok ilgisini çeken bir nesne bulur. Sert, kocaman ve içi boş bir boru olan Toyo ile iletişim kurmaya çalışan Gillou, ilk başlarda epey zorlansa da onu evcilleştirmeyi başarır. Müzisyen Coline’in eşliğinde Gillou da şekilden şekle girerek Toyo’yu zaman zaman bir uçağa, kostüme, teleskoba veya bir eve dönüştürür. Bazen üzerine çıkar. Bazen düşer. Bazen içinde kaybolur. Bazen de sıkışıp kalır! İkilinin bu renkli etkileşimi unutulmayacak bir dostluğun da başlangıcı olur.

Los Colporteurs ile uzun yıllar sürecek işbirliğine başlamadan önce geleneksel sirklerde çalışan akrobat Gilles Charles-Messance’ın unutulmaz gösterilerinden biri de Washington Trapez’di. Charles-Messance’in son projesi Toyo !çocukların hayal gücünü tetiklerken onları çok eğlendiriyor.

Yöneten: AntoineRigot, Julien Lambert

Sanatsal İşbirliği: AgatheOlivier

Müzik: ColineRigot, AntoineBerland’ın katılımıyla

Akrobat: Gilles Charles-Messance

Müzisyen: ColineRigot

*Sözsüz

Süre: 30dk

Yaş Sınırı: 3+

Bilet Fiyatları: 75TL

Kasım 5 @ 13:00
13:00 — 13:30 (30′)

BİLET AL

BUNU BEĞENDİN Mİ? PAYLAŞ!