GABRİEL’İN DÜŞÜ

Berna ile Berk, on yıllık evliliklerinin kaderi üzerine birbirlerinden habersiz kararlar almış ve eyleme geçmek için karşı kıyı Midilli Adası’nı seçmiştir.

Tatil için kiraladıkları evin sahipleri, geçmişte İstanbul’dan adaya göç etmiş bir ailenin fertleri olan Angeliki ve Angelos’tur.

Berna ile Berk ‘tuhaf’ ev sahiplerinin ‘tarih kokan’ evlerine yerleşirken; Suriye İç Savaşı’ndan Almanya’ya gitme umuduyla kaçıp,  Midilli’deki Mora Kampı’nda sıkışıp kalmış Mirvan ve Yana, adadaki zorunlu misafirliklerini sonlandırmanın yollarını aramaktadır.

Midilli Adası, belki de tarihinin en kaotik dönemini yaşarken, adayı tepeden izleyen gizemli manastırın merhum Aziz’i Gabriel; bu üç ailenin kadınları için kurtuluş umuduna dönüşmüştür.

Göçün toplumsal bellek üzerindeki etkileri ve insan doğası üzerinde yaptığı tahribatı üç farklı toplumun fertleri üzerinden anlatan Gabriel’in Düşü, göç edene beslenen merhamet ve nefret duygularının bıçak sırtı mücadelesine Midilli Adası’nın büyüleyici atmosferinde ışık tutuyor.

Oyuncular:Ayşegül Tekin, Çiçek Dilligil, Burak Tamdoğan, Batur Belirdi, Banu Çiçek, Kerem Pilavcı, Oğuz Öztekin

Süre: 70 dk.

Bilet Fiyatları: Tam: 150 TL   Öğrenci: 100 TL Gençler Ayakta: 30 TL

Kasım 13 @ 20:30
20:30 — 21:40 (1h 10′)

BUNU BEĞENDİN Mİ? PAYLAŞ!