PROJE NO 2 / BERNARDA

“Bernarda”, Federico Garcia Lorca’nın ünlü oyunu “Bernarda Alba’nın Evi”‘nden yola çıkılarak Pelin Temur tarafından yazılmış, yeni bir tiyatro metnidir. Can Ali Çalışandemir’in yönetmenliği ve etkileyici ışık tasarımı, Lorca ile seyirci arasında bir köprü görevi görüyor. “Bernarda” karakteri, aile içi yas ilan ederek kurduğu otorite ile bildiğimiz tüm baskıcı rejimlerin küçük bir modelini oluşturuyor. Sahnede, 5 farklı kadını canlandıran Özge Arslan’ın çarpıcı performansıyla, “Otorite”nin kadın kimliğine uyguladığı cinsiyetçi baskıyı izleyeceksiniz. Özge Arslan bu performansıyla; Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri, TEB (Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği – IATC ) Tiyatro Ödülleri ve Direklerarası Seyirci Ödülleri’nden “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı.

 Oyun için bestelenen müzikler, Fandangos ve Flamenko alt yapıları içeriyor. Sanatçı Özge Arslan’ın güçlü sesiyle sahnede canlı olarak icra edilen eserlerin aranjmanını Müzik Direktörü Erdem Altınses yaptı. Oyunun müzikleri, Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri tarafından “Yılın Sahne Müziği” ödülüne layık görülmüştür.


 “Bernarda” ile hem eğleneceksiniz hem de reji, estetik ve oyunculuk gücü sayesinde, uzun süre oyununun etkisinden kurtulamayacaksınız.


Yeniden yazan / Uyarlayan:
Pelin Temur

Yönetmen: Can Ali Çalışandemir

Oynayan: Özge Arslan

Yönetmen Yardımcısı: R.Onur Duru

Özgün Müzik: Erdem Altınses, Özge Arslan (Oyunun tüm müzikleri oyun için bestelenmiştir.)

Müzik Direktörü: Erdem Altınses

Video Art ve Mapping: R.Onur Duru – Serdest Vural

Koreografi: Özge Arslan

Kostüm: Serde Erdoğan

Asistan: Hazal Özdeş – Hamit Mutlu

Afiş Tasarımı: Ercan Tezelli

Afiş Fotoğrafı: Mert Şendoğdu

Yapım: Proje No2

Şubat 4 @ 20:30
20:30 — 21:25 (55′)

TARİHİ GEÇTİ

BUNU BEĞENDİN Mİ? PAYLAŞ!