İSTANBUL FRINGE FESTİVALİ / A NIGHT WITH THICK & TIGHT – THICK & TIGHT THEATRE

Thick&Tight, ünlü ve kötü şöhretli kişilerin son bir dans için hayata döndürülen üç portresini sunuyor. Bu eserlerin hepsi İngiltere’nin en ünlü üç sanatçısı için koreografisi yapılmış sololardan oluşuyor.

ConnorScott sahnede SexPistols’ın basçısı ve punkçıSidVicious’u, Harry Alexander Pop Art fantezisinde Amerikan kültür ikonunun cesaretini, tuhaflığını ve zekâsını gösteren Andy Warhol’u ve Edd Arnold da güzel, radikal ve karmaşık Weimar/Hollywood efsanesini tasvir eden gürültülü ve atılgan punk solosunda MarleneDietrich’i canlandırıyor.

Rafine ve virtüöz dans tekniği ile buluşan dudak senkronizasyonu ve kabare sayesinde eğlenceli ve enerji dolu bir gösteri ortaya çıkıyor.

Thick&Tight, 2012 yılında Daniel Hay-Gordon ve Eleanor Perry tarafından kurulmuş queer bir dans tiyatrosu topluluğudur. Gösterilerini Londra Uluslararası Mim Festivali kapsamında Sadler’sWells ve Barbican, Lowry, Southbank, Royal Opera House, Aldeburgh Müzik Festivali, Tate, Kings Place ve Wilton’s Music Hall gibi çeşitli mekânlarda ve queer gece hayatı mekânlarında sunuyorlar.

THE PRINCESS & THE SHOWGIRL – THICK & TIGHT THEATRE / BİRLEŞİK KRALLIK

Marilyn Monroe ve Prenses Diana arasında hayali bir buluşma. Thick&Tight, onların hayatlarını içeriden ve dışarıdan, kişisel ve toplumsal hafızadan inceliyor. Eser, bu iki kadının hayatları arasındaki benzerlikleri, çocukluklarının hüznünü, büyük şöhreti, basın tarafından takip edilmeyi, çok kamusal aşk ilişkilerini ve gizemli çözülmemiş ölümleri dramatize ediyor.

Co-Director: Eleanor Perry

Co-Director: Daniel Hay-Gordon

Performansçılar: ConnorScott, Harry Alexander, Edd Arnold

Süre: 80 dk.
Yaş Sınırı: –

Bilet Fiyatları: Tam: 250 TL   İndirimli: 150 TL         Gençler Ayakta: 30 TL

Eylül 16 @ 20:30
20:30 — 21:50 (1h 20′)

BİLET AL

BUNU BEĞENDİN Mİ? PAYLAŞ!