IKSV TİYATRO FESTİVALİ / ATTA FESTİVALİ & İTF DEPREM BÖLGESİ ÖZEL PROJE / KABUK

Doğanın sürprizleri karşısında el ele vermenin gücüne dair müzikal ve şiirsel bir performans

Festivalin deprem bölgesinden konuğu Kabuk’ta bir türlü uyku tutmayan üç kardeşin bir deniz kabuğunun peşinde birbirleriyle, denizle ve uykuyla mücadelesini izliyoruz. Kardeşler eğlenceli maceraları sırasında müziği, uyumu ve birlikte yaratmanın güzelliğini keşfediyor.

Uzak diyarlardan gelen üç kardeş uyuyabilmek için her yolu denerken dertlerinin dermanını deniz kıyısında rastladıkları dev bir kabukta bulur. Birbirleriyle kavga etmeye teşne, apayrı karakterdeki kardeşler deniz kabuğuna yerleşmeye çalışırken deniz onları rahat bırakmak niyetinde değildir ve kabuğu verdiği gibi geri alır. Kabuğa ulaşabilmek için yaşadıkları pek çok macera boyunca önce birbirlerini, sonra denizi suçlayan kardeşler nihayetinde bir şeyleri suçlamak yerine etraflarına kulak vererek deniz kabuğunun içinde buldukları yankıyı ve müziği birlikte yaratır ve güzel bir uykuya dalar.

Hem yetişkin hem de çocuk ve gençlik tiyatrosu üzerine çalışmalarını sürdüren Semih Ali Aksoy, Kabuk’ta Adana’dan açık çağrı ile seçilen üç genç oyuncu ile çalışıyor.

Yazan, Yöneten:Semih Ali Aksoy

Sanat Danışmanı:Ceren Özcan

Müzik:Yunus Arif Kesmez, Mert Alperten

Psikolojik Danışman:Sibel Usta

Prodüksiyon Koordinatörü:Ayça Akbulut

Yapımcı:Hakan Silahsızoğlu

Oynayanlar:Barış Kuş, Müfit Çağlayan, Seçil Elçin

Süre: 40 dk

Yaş sınırı: +4

Bilet Fiyatları: Tam: 200      

Kasım 18 @ 15:00
15:00 — 15:40 (40′)

BİLET AL

BUNU BEĞENDİN Mİ? PAYLAŞ!