COMPANY RAU / BLINDATE :dama dama

…Bazen anlık bir tepki yaratırken düşünecek zaman yoktur; bu durumda tepki bedenin kendiliğinden, daha gerçek ve içsel, içgüdüsel bir yerden gelir. İşte bu an, sonuçların sanatçıyı bile şaşırtan ilginç ve beklenmedik yerlere gidebildiği andır.” 

      Dans ve müziğin, yeni medya ve metnin buluştuğu performans boyunce sürprizlerle bezenmis “Blindate”, sanatçıları anda kalarak risk almaya ve cesur kararlar vermeye zorlarken, seyirciyi de sürece tanıklık etmeye ve kimi zaman katılmaya davet ediyor. Yetenekli, genc ve dinamik dans sanatcilarinin doğaçlama performanslarininyanisira, CompanyRAu’nun kendi repertuarindan da uluslararası festivallerde defalarca sahnelenen eserlerin bulundugu geceye surpriz konuklar da eşlik edecek. 

      “blinDate” Korhan Başaran tarafından New York’ta yaratılmış multidisipliner bir konsepttir. İlk kez 2010 yılında Metro BaptisteChurch’te tasarlanan ve daha sonraki sezonlarda farklı temalarla sahnelenen “blinDate” her sergilendiginde büyük ilgi gördü. 

       2024’ün ilk versiyonunda,  ” blinDate: Dama Dama” adını sayıları hızla azalan Alageyik’in Latincesinden  -Dama Dama- alıyor. Bu performans ile Anadolu’da tehdit altında olan türlere de dikkat çekmeyi umuyoruz. CompanyRAu, “blinDate: Dama Dama” ile WWF –Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) aracılığıyla doğa koruma çalışmalarına destek veriyor.


*Kadıköy Boa Sahne’nin katkılarıyla 

*Avusturya Kültür Forumu’na desteklerinden dolayitesekkur ederiz. 

Künye:

Artistik Direktörü / Konsept : Korhan Başaran

Görsel Tasarım: Ataman Girişken

Müzik Direktörü: Taylan Aygar

Süre: 90 dk.

Yaş sınırı: –

Bilet Fiyatları: Tam: 280 TL   Öğrenci: 200 TL         Gençler Ayakta: 30 TL

Şubat 26 @ 20:30
20:30 — 22:00 (1h 30′)

TARİHİ GEÇTİ

BUNU BEĞENDİN Mİ? PAYLAŞ!