ÇIPLAK AYAKLAR KUMPANYASI / SAR

SAR, Istanbul, Kurtuluş’ta aynı mahallede, aynı kültürde büyümüş iki arkadaşın; MihranTomasyan ve Saro Usta’nın beraber ürettikleri bir müzik – dans gösterisidir. Ortak kimliklerinin oluşturduğu anıları ve gözlemlerini, müziği, hareketi ve kağıdı kullanarak, çok da yabancısı olmadığımız bir dağ hikayesini anlatıyorlar.

Fidanını seçtin, yerini beğendin, toprağını hazırladın, can suyunu verdin, sırtını dönüp yürüdün, günler geçti, belki haftalar, yağmurlar yağdı ve arada karlar, rüzgarlar esti, geldin baktın, boyu boyundaydı, belli ki tutmuştu, sonsuza uzanabilirdi kökleri, sonra bahar oldu yaz oldu güneş doğdu ay battı venüs çıktı, sen zaten öldün, torunların kim bilir nerde uyandı, gidenler oldu, gelenler başka gidenlerdi, olmadı, bişeyler yanlış oldu, ağaç büyüdü, uzaktaki ev bir taneydi üç oldu beş taneydi beş yüz oldu, gölgesinde öldürülenler ve elbet öpüşenler, onu görmeyenler ve su verenler.

Sonra kestiler.

İyi de oldu çünkü kaldırımı daraltıyordu.

Bu gösteri dünyayı, insanlığı, dağları, yeryüzünü ve gökyüzünü yanlış anlamak üstüne kurgulanmıştır. Yukarda bahsedilen ağaçla hiç bir alakası yoktur. Torunların nerde uyandığıyla ilgilenir.

Konsept ve Uygulama: MihranTomasyan – Saro Usta

Işık Tasarımı: Cem Yılmazer-Yasin Gültepe

Işık Uygulama: Yasin Gültepe

Ses Uygulama: Berkant ‘Doktor’ Kılıçkap

Teaser: Muhtar Pattabanoğlu

Fotoğraf: Engin İriz, Mustafa Erdoğan

Afiş: Alican Tezer

Süre: 60 dk.

Yaş Sınırı: yok

Bilet Fiyatları: Tam: 180       Öğrenci: 120             Gençler Ayakta: 30 TL

Haziran 23 @ 20:30
20:30 — 21:30 (1h)

BİLET AL

BUNU BEĞENDİN Mİ? PAYLAŞ!