VİVUSART / BİRİ & BİRİSİ

Çağdaş Alman yazarlarından Martin Heckmanns’in ‘’Einer und Eine’’ oyunu VivusArt yapımıyla Türkiye’de. Oyunda yazar kadın erkek ilişkilerini, yaşadığımız travmaları farklı, eğlenceli bir bakış açısı ve gerçek üstü karakterlerin varlığıyla sahneye taşımayı amaçlıyor.

Onu ilk gördüğünüzde başınızın döndüğünü hatırlıyorsunuz değil mi? Aşk kelebeklerinin, vücudunuzun içinde nasıl kanat çırptığını peki? Eminiz ki ilk öpücüğün imzası hala dudağınızın bir kenarında durmakta. Ya ilk tartışmanızı hatırlıyor musunuz? İlk kaygınızı? İlk saçmalamanızı? Peki “bu sefer son. Daha da birine aşık olmak mı? Müümmküünn değil!!” diyen kimdi hatırlıyor musunuz?

Emin olun, yanı başınızda durmadan eğlenen, size bir şeyler fısıldayan melekler hatırlıyorlar. Çünkü tüm aksilikleri, denk gelişleri, üstünüze düşen gölgeyi ve kalbinizi sıkıştıran o ivmeyi, malesef onlar kuruyor ve evet bununla da çok eğleniyorlar.

Hikayemiz Grethe ve Jakop’u sahne üstüne çıkarıyor. Size, belki de çok tanıdık gelecek olan anların, “görünmeyen parıltıları” ile  tanıştırıyor.

Yazar: Martin Heckmanns

Çevirmen: Erce  A. Kardaş

Yönetmen: Volkan Yosunlu

Yönetmen Yardımcısı: Burcu Tuna Yosunlu

Işık Tasarım ve Uyarlama: Tolga Erdoğan / Coşkun Çağlar Dere

Ses Tasarımı: Ahmet Sipahi

Reji asistanı: Zeynep Yiğit

Dekor ve kostüm tasarımı: Volkan Yosunlu

Oyuncular: Banu İncere,Kadir Burak Baydar, Merve Başel, Tunahan Çilingir

Süre: 65 dk

Yaş Sınırı: 13+

Bilet Fiyatları: Tam: 175 TL  Öğrenci: 145 TL   Gençler Ayakta: 30 TL

Mayıs 11 @ 20:30
20:30 — 21:35 (1h 5′)

BİLET AL

BUNU BEĞENDİN Mİ? PAYLAŞ!