İSTANBUL FRINGE FESTİVALİ / NUTCRUSHER

Kadın, oyuncu, Asyalı, göçmen… Nutcrusher’da, Sung-ImHer’in kişisel gözlemleri onu doğrudan gündemdeki konular arasına yerleştiriyor. Son derece repetitif ve enerjik olan Nutcrusher, cinsel nesneleştirmeyi ve gücü inceliyor. İş, bedenlerimizle nasıl ilişki kurduğumuzu, bedenlerimizin nasıl sergilendiğini ve temsil edildiğini ve kültürel bağlamın bunu nasıl etkilediğini sorguluyor. Batı’da başlayan ve tüm dünyaya yayılan #metoo ve #timesup hareketlerinin, Sung-ImHer’in anavatanı olan Güney Kore’deki etkisi önemliydi. Kadının nesneleştirilmesini sorgulayan Nutcrusher’da, sürekli tekno ve tekrarlayan jestlerle, Sung-Im Her ve kadın dansçılar cinsiyetsiz bir evrene doğru ilerliyorlar.

Koreografi ve Konsept: Sung-Im Her
Dans: Sung-Im Her, HyeJin Lee, Martha Pasapokoulou
Yaratım Ekibi: Yen ching Lee, Martha Pasapokoulou
Dramaturji: Philip Stanier
Müzik: Jamie Hamilton
Işık Tasarımı: PetriciaRolan Polo
Işık Uygulaması: Julien Bernard

———

Woman, performer, Asian, migrant… InNutcrusher, Sung-ImHer’spersonalobservationsland her squarelyamongthetrendingtopics. Starklyrepetitiveandenergetic, NUTCRUSHER looks at sexualobjectificationandpower. Theworkquestions how werelatetoourbodies, how theyarepresentedand re-presented, and how culturalcontextaffectsthis.
#metooand #timesupstarted in the West andfannedoutallovertheworld. Theimpact in South Korea, Sung-ImHer’shomecountry, wasconsiderable. Shequestionstheobjectification of women. Through persistenttechnoandrepetitivegestures, sheand her femaledancersmovetowards a genderlessuniverse.

Credits
Choreography&Concept : Sung-Im Her
Dance : Sung-Im Her, HyeJin Lee, Martha Pasapokoulou
CreatedwithDancers : Yen ching Lee, Martha Pasapokoulou
Dramaturgy : Philip Stanier
Music : Jamie Hamilton
Originallightingdesign : PetriciaRolan Polo
Lightassociate : Julien Bernard

Süre: 60 dk

Yaş Sınırı: +7

Bilet Fiyatları: Tam: 160  TL  Öğrenci: 110 TL   Gençler Ayakta: 30 TL

Haziran 5 @ 20:30
20:30 — 21:30 (1h)

BİLET AL

BUNU BEĞENDİN Mİ? PAYLAŞ!