GABRİEL’İN DÜŞÜ

TİYATRODEA/ GABRİEL’İN DÜŞÜ

Başlangıç saati: 20:30

Süre: 70 dk.

Bilet Fiyatları: Tam: 95 TL      Öğrenci: 70 TL Gençler Ayakta: 30 TL

Bilet Satış Platformu: tiyatrolar.com.tr

Berna ile Berk, on yıllık evliliklerinin kaderi üzerine birbirlerinden habersiz kararlar almış ve eyleme geçmek için karşı kıyı Midilli Adası’nı seçmiştir.

Tatil için kiraladıkları evin sahipleri, geçmişte İstanbul’dan adaya göç etmiş bir ailenin fertleri olan Angeliki ve Angelos’tur.

Berna ile Berk ‘tuhaf’ ev sahiplerinin ‘tarih kokan’ evlerine yerleşirken; Suriye İç Savaşı’ndan Almanya’ya gitme umuduyla kaçıp,  Midilli’deki Mora Kampı’nda sıkışıp kalmış Mirvan ve Yana, adadaki zorunlu misafirliklerini sonlandırmanın yollarını aramaktadır.

Midilli Adası, belki de tarihinin en kaotik dönemini yaşarken, adayı tepeden izleyen gizemli manastırın merhum Aziz’i Gabriel; bu üç ailenin kadınları için kurtuluş umuduna dönüşmüştür.

Göçün toplumsal bellek üzerindeki etkileri ve insan doğası üzerinde yaptığı tahribatı üç farklı toplumun fertleri üzerinden anlatan Gabriel’in Düşü, göç edene beslenen merhamet ve nefret duygularının bıçak sırtı mücadelesine Midilli Adası’nın büyüleyici atmosferinde ışık tutuyor.

Oyuncular; Çiçek Dilligil, Burak Tamdoğan, Ersin Umut Güler, Doğu Can, Ayşegül Tekin, Banu Çiçek, Batur Belirdi

Şubat 16 @ 20:30
20:30 — 21:40 (1h 10′)

Bilet Al

BUNU BEĞENDİN Mİ? PAYLAŞ!