AŞINMA

18 Mart 2022 Cuma

STUDİO OYUNCULARI/ AŞINMA

Başlangıç saati: 20:30

Süre: 60 dk.

Yaş sınırı: 12+

Bilet Fiyatları: Tam: 132 TL    Öğrenci: 94 TL  Gençler Ayakta: 30 TL

Bilet Satış Platformu: tiyatrolar.com.tr “Asıl korku, korkmaktan korkmak”

İnsanın varlık alanının giderek daralması ve çağdaş insanın bu duruma gösterdiği kabul ile uğradığı “Aşınma”,  Şahika Tekand’ın yazar ve yönetmenliğinde seyirciyle buluşmaya devam ediyor. 

Aşınma isimli oyun, oyuncunun gerçek zamanda maruz kaldığı zorlu koşullar ile şekillenen eğlenceli ve bir o kadar da ustalık gerektiren sahne aksiyonuyla var olma mücadelesini anlatır. 
Günümüz dünya sisteminin insanın varlık alanını giderek daha da daraltması, buna karşılık çağdaş insanın bu duruma gösterdiği kabul ile hem insani olanın aşınmasını hem de kendisindeki karakter aşınmasını düşünmeyi öteleyerek var olmaya çalışması sorununu merkeze alan oyun, seyircinin oyunun dilini ve işleyişini oyuncuyla birlikte eşzamanlı keşfedeceği aktif bir seyir süreci yaratarak seyircisini  eğlenceli bir deneyime davet ediyor. 

Bir müzik parçası gibi tasarlanarak adeta spiraller üzerinde akan konuşma düzenine, ışık, müzikli komutlar ve renkli sinyallerin eşlik ettiği oyun, bu yapısıyla seyircisine aynı zamanda bir dinleti keyfi yaşatmayı vaad ederken, doğal hareketlerden sentetik artistik formlara uzanan hareket düzeni de dilin müziğini hareketin müziğine tercüme etmektedir.

Yazan/Yöneten: Şahika Tekand
Sahne Tasarımı: Esat Tekand
Yönetmen Yardımcıları: Nilgün Kurtar, Verda Habif, Gözde Kesgin

Mart 18 @ 20:30
20:30 — 21:30 (1h)

Bilet Al

BUNU BEĞENDİN Mİ? PAYLAŞ!